Tarihçemiz

Dedem 1970'te mürdümlerin, elmaların, dutların, armutların ve daha nicelerinin tohumlarını attığı gün, kocaman bahçesini de herkese açmıştı. Onun en mutlu olduğu an sofrasını paylaşmaktı. Her bir meyve ağacıyla kendisi ilgilendi, budadı, aşıladı, meyvelerini herkesle paylaştı. Kimse diyemezdiki kapısından geçtim de içeri girmedim. Her kapıdan giren mürdürlerimizi, elmalarımızı, dutlarımızı tattı. Biz dedemi bahçesini koruyarak, ağaçlarını severek, meyvelerini paylaşarak "siz" var olduğunuz müddetçe yaşatıyoruz. İnsana, doğaya, yeşile, maviye, toprağa çok önem veriyoruz.

 

Burada esas amaçladığımız, her insana dokunabilmek, ulaşabildiğimiz her yüreğe. İnsanlara dalından meyve yiyebilecekleri kendilerini evindeymişçesine huzurlu hissedebilecekleri bir ortam sunuyoruz.

 

2004'ten bu yana restoran olarak hizmet veriyoruz. Bu sebepten her şeyden önemlisi misafir memnuniyeti ve misafirlerimizle aramızdaki sadakat bağı. Bizim misafirlerimiz haftanın en az 3 günü bizim ağırladığımız değer verdiğimiz kişiler. Belirli bir zaman sonra sadece bizi görmeye geldiklerini hissediyoruz. Başta bize sunulan bu doğa harikasını korumak sonra da insan ilişkilerimiz, misafir ilişkilerimiz önceliğimiz.

 

La Terra canlı bir mekan, bir şahıs. Bu sebepten gündemi takip ediyor, kendisini yeniliyor fakat esas olan sevgi ve saygı bagına da önem veriyor.